^Back To Top
baner

Licznik Odwiedzających

1280510
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1852
4051
17517
1244020
58980
100305
1280510

Your IP: 52.204.98.217
Server Time: 2019-06-20 11:32:51

Galeria

POMÓŻMY ANIELI WYGRAĆ Z CHOROBĄ

Społeczność Zespołu Szkół w Kowalu pragnie włączyć się w zbiórkę funduszy na leczenie Anieli Adamskiej, uczennicy 8-klasy Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, która zachorowała na nowotwór złośliwy. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat w sekretariacie Zespołu Szkół w Kowalu do dnia 30.06.2019r.

Wielkanoc w Zespole Szkół w Kowalu

Wielkanoc2019W dniu 13.04.2019 r. odbyła się Uroczystość Wielkanocna w Zespole Szkół w Kowalu. Swoją obecnością zaszczycili nas: członkini Zarządu Powiatu Włocławskiego pani Agata Wojtkowska, Sekretarz Miasta Kowal pan Szymon Struciński, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowalu pan Piotr Jacek Zbonikowski, pracownicy szkoły oraz słuchacze. Na początku spotkania Dyrektor Szkoły, pani Sylwia Jasińska, podsumowała semestr zimowy roku szkolnego 2018/19 wręczając dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodach słuchaczom, którzy zdali egzaminy zewnętrzne na kierunkach: Technik BHP, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Opiekun Medyczny oraz Technik Eksploatacji Portów i Terminali. Oprócz dyplomów pani Dyrektor wręczyła również stypendia naukowe dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im św. Jana Pawła II oraz Szkoły Policealnej im. św Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu za wyniki w nauce. Stypendia odebrali następujący słuchacze: Angelika Rybacka, Renata Krajewska, Bartłomiej Lewandowski, Renata Banasiak, Dominika Wujkiewicz, Monika Zaręba, Marzena Lewandowska, Renata Dzięcielewska, Daria Gmerek, Izabela Nawrotek, Agnieszka Pawłowska, Renata Majewska, Piotr Kamiński.
Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, do których dołączyli się zaproszeni goście oraz słuchacze. Swoim śpiewem czas uroczys tości umilała wszystkim zebranym na sali , słuchaczka klasy I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, pani Angelika Rybacka. Okolicznościowe wiersze o Patronie Szkoły św. Janie Pawle II wyrecytowali słuchacze Szkoły Policealnej: pani Aleksandra Popiółkiewicz, pani Dominika Wujkiewicz oraz pani Renata Dzięcielewska. Na koniec uroczystości każdy z obecnych otrzymał drobny upominek wielkanocny oraz został zaproszony na degustację tradycyjnych wielkanocnych potraw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za stworzenie wyjątkowej atmosfery Świąt Wielkiej Nocy poprzez swoją obecność.

Wielkanoc w Zespole Szkół w Kowalu - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Akcja Społeczno - Edukacyjna Żonkil

PierwszeW dniu 13 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Kowalu upamiętniono 76 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Należy wskazać, że w tym roku przypada 100 rocznica urodzin i 10 rocznica śmierci Marka Edelmana - ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta, który w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Kontynuując tę tradycję nauczyciele, pracownicy oraz słuchacze wykonali wspólnie papierowe żonkile, które zostały rozdane wśród społeczności szkolnej. Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” miała na celu propagowanie symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat Powstania w Getcie Warszawskim. W ramach akcji wykonano pamiątkowe zdjęcia z informacją o dacie Powstania w Getcie Warszawskim, aby nikt nie zapomniał o tym ważnym dniu. Doskonałym przypomnieniem i upamiętnieniem tego wydarzenia jest film pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. Mamy nadzieję że cała społeczność Zespołu Szkół w Kowalu godnie i należycie upamiętniła wszystkich poległych w getcie warszawskim.

Akcja Społeczno - Edukacyjna Żonkil w Zespole Szkół w Kowalu - zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć