^Back To Top
baner

Licznik Odwiedzających

4678509
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
4994
6869
43521
4585637
31680
222962
4678509

Your IP: 3.238.107.166
Server Time: 2020-12-05 22:17:33

Galeria

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/21

IMG 20200919 080816W dniu 19 września 2020 r. w Zespole Szkół w Kowalu odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/21 dla Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wyprowadzeniu sztandaru szkoły, Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalu, pani Sylwia Jasińska powitała obecnych, w tym nowych słuchaczy, którzy rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym: klasę I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz klasy I-sze: technik administracji, technik BHP, opiekun medyczny oraz technik usług pocztowych i finansowych w Szkole Policealnej. Następnie wręczono dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie absolwentom Szkoły Policealnej na kierunkach: opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, technik administracji, technik BHP, technik informatyk, technik eksploatacji portów i terminali. Słuchacze, którzy pomyślnie zdali egzaminy państwowe kończące naukę mogą poszczycić się tytułem technika w swojej kwalifikacji . Zdawalność w Szkole Policealnej na tychże egzaminach wyniosła 92%, z czego jesteśmy dumni jako jedyna publiczna szkoła dla dorosłych w Powiecie Włocławskim. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni także słuchacze, którzy uzyskali najwyższą średnią za poprzedni semestr nauki i którzy działali na rzecz rozwoju naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się: klasa Terapeuta Zajęciowy: Marcin Matusiak, Sylwia Gralewska, Jolanta Wesołowska, Beata Szczepańska, Anna Kraszewska, Edyta Kowalska, Sandra Każmirska, Agnieszka Każmirska, Joanna Byczkowska; klasa Technik administracji: Mariusz Wilmański, Jakub Rogowski, Daniel Gralewski, Tadeusz Ruciński, ; klasa Technik BHP: Dawid Jędrzejewski, Daria Widawska; klasa Opiekunka Dziecięca: Julita Kotarska; klasa II LO-D: Małgorzata Kwiatkowska, Jolanta Czerwińska, Ewa Ziółkowska, Anna Morawska; klasa I LO-D: Anna Murawska, Paulina Matyjasik, Ewelina Przyłuska, Wioletta Wenerska, Anna Ziółkowska, Barbara Kozłowska, Katarzyna Czaplicka, Wanda Zielińska, Dorota Rozwora.
Pani Dyrektor poinformowała zebranych, iż przez kolejne dwa lata Szkoła Policealna bierze udział w projekcie unijnym realizowanym przez Powiat Włocławski pn. „ Podniesienie poziomu kształcenia zawodowego w Powiecie Włocławskim” ,w ramach którego słuchacze Szkoły Policealnej mogą skorzystać z darmowych szkoleń: „Projektowanie grafiki komputerowej”;” Tworzenie witryn internetowych”;” Prowadzenie obsługi biura”;” zajęcia z języka angielskiego” oraz staży zawodowych płatnych 1750 zł brutto za 150 godzin stażu.
Po spotkaniu słuchacze wraz z nauczycielami udali się do swoich sal na zajęcia, gdzie zostali zapoznani z procedurami funkcjonowania szkoły w czasie pandemii wirusa Covid-19 oraz innymi regulaminami obowiązującymi w naszej placówce.
Wszystkim absolwentom z dyplomami technika oraz wyróżnionym słuchaczom gratulujemy sukcesów, życzymy dalszych oraz wytrwałości w dążeniu do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych w naszej szkole.