Zespół Szkół w Kowalu

Puszka stacjonarna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

4 stycznia 2023

Puszka Stacjonarna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Kowalu 31. Finał WOŚP odbędzie się 29.01.2023 roku, a my już teraz rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na ten cel w naszej szkole. W sekretariacie szkoły będzie znajdowała się puszka …

Akcja „Rodacy Bohaterom” – Wesprzyj Bohaterów w Polsce i na Kresach” 2022

19 grudnia 2022

W dniach 07.11.2022 r. – 06.12.2022 r. po raz kolejny społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej polegającej na zbiórce produktów żywnościowych dla Kombatantów na Kresach zorganizowanej przez „Stowarzyszenie Odra – Niemen”. …

Wigilia w LO-D i SP

19 grudnia 2022

W dniu 18.12.2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla słuchaczy, nauczycieli i pracowników Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej. Słuchacze wraz z nauczycielkami panią Danutą Zbonikowską, panią Elżbietą Kopczyńską …

Edukacja regionalna

4 grudnia 2022

W dniu 03.12.2022 r. słuchacze Zespołu Szkół w Kowalu w ramach realizacji edukacji regionalnej polegającej na kształtowaniu tożsamości indywidualnej i społecznej wzięli udział w wycieczce do Skansenu w Kłóbce. Słuchacze mieli możliwość zwiedzenia dwóch …

Słuchacze z Zespołu Szkół w Kowalu świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

26 listopada 2022

Zespół Szkół w Kowalu bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szc …

14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

26 listopada 2022

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest co roku 14 listopada. Właśnie tego dnia 1891 roku urodził się Frederick Banting. W 1922 roku wraz z asystentem Charlesem Bestem odkrył insulinę, która szybko okazała się przełomem w leczeniu cukrzycy. Cukrzyca je …

„Listy do M 5”

26 listopada 2022

W dniu dzisiejszym uczniowie oraz słuchacze z Zespołu Szkół w Kowalu udali się do Multikina we Włocławku na film pt. „Listy do M. 5”. Wspólny wyjazd to wspaniała okazja do integracji uczniów i słuchaczy. Po skończonym seansie filmowy zebrani poszli do …

Konkurs fotograficzny „Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy w Barwach Jesieni” – rozstrzygnięty

17 listopada 2022

Z radością informujemy, że konkurs fotograficzny „ Gostynińsko-Włocławski w Barwach Jesieni” został rozstrzygnięty. Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie przyrodą własnego regionu, poznanie piękna Gostynińsko-Włocław …

Narodowe Święto Niepodległości w Kowalu

17 listopada 2022

W dniu 11 listopada 2022 r. reprezentacja szkoły wzięła udział w obchodach „Narodowego Święta Niepodległości”, które odbyły się w mieście Kowal. Wszyscy zebrani w tym dniu przemaszerowali na Plac Rejtana, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów pod Pomn …

Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II – w Zespole Szkół w Kowalu

5 listopada 2022

W dniu 30 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II. W pierwszej części uroczystości odbyła się część artystyczna, w której wystąpili słuchacze z Liceum Ogólnokształcące …

Udział w akcji „Szkoła Pamięta” – SP i LO-D

5 listopada 2022

W dniu 29 października 2022 r. delegacja słuchaczy wraz z nauczycielem Zespołu Szkół w Kowalu udała się na Cmentarz Parafialny w Kowalu, aby zapalić znicze na grobach osób, które mimo, iż odeszły, nadal żyją dzięki tym, którzy o nich pamiętają i wspomi …

#przerwanaczytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie w LO-D i SP

29 października 2022

W dniu 29 października 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to re …

Samorząd Słuchaczy Zespołu Szkół w Kowalu w roku szkolnym 2022/2023

12 października 2022

W dniu 8 października 2022 roku w Zespole Szkół w Kowalu odbyły się wybory do Samorządu Słuchaczy. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwały panie: Danuta Zbonikowska i Elżbieta Kopczyńska – opiekunki Samorządu Słuchaczy. Każdy z przedstawicieli S …

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Policealnej im. św. Jan Pawła II oraz w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu

12 października 2022

W dniu 24 września 2022 r. nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Policealnej im. św. Jan Pawła II oraz w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu. Pani dyrektor Sylwia Jasińska powitała wsz …

“POKOLORUJ PRZYSZŁOŚĆ NA 5” – KREDKOBRANIE 2022

7 października 2022

Już po raz kolejny społeczność szkolna Zespołu Szkół w Kowalu wzięła udział ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”, której celem było wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbierane podczas a …

Konkurs fotograficzny „ Gostynińsko- Włocławski Park Krajobrazowy w Barwach Jesieni”

2 października 2022

Regulamin konkursu fotograficznego „ Gostynińsko- Włocławski Park Krajobrazowy w Barwach Jesieni” 1. Organizator: Samorząd Słuchaczy Zespołu Szkół w Kowalu im. św. Jana Pawła w Kowalu 2. Cele konkursu: – uwrażliwienie na piękno regionalnej przyrody – G …

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla słuchaczy Zespołu Szkół w Kowalu

19 września 2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im. św. Jana Pawła II oraz Szkoły Policealnej im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu odbędzie się 24 września 2022 roku o godz. 8:00 w auli szkoły. Serde …

Akcja charytatywna „Kredkobranie”

11 września 2022

Zachęcamy do udziału w kolejnej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach! Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych trafią do polskich rodzin i ośrodków eduka …

Udział Zespołu Szkół w Kowalu w obchodach Święta Powiatu Włocławskiego

14 lipca 2022

W dniu 9 lipca 2022 r. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego, na którym nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół w Kowalu. Podczas imprezy nauczyciele oraz pracownicy reprezentujący szkołę promowali kierunki, …

Uroczyste zakończenie nauki na kierunku Technik administracji w Szkole Policealnej im. św. Jana Pawła II

29 czerwca 2022

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” W dniu 24 czerwca 2022 r. słuchacze Szkoły Policealnej im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu na kierunku technik administracji otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a wśród ab …

Skip to content