Zespół Szkół w Kowalu

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla słuchaczy Zespołu Szkół w Kowalu

19 września 2022

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im. św. Jana Pawła II oraz Szkoły Policealnej im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu odbędzie się 24 września 2022 roku o godz. 8:00 w auli szkoły. Serde …

Akcja charytatywna „Kredkobranie”

11 września 2022

Zachęcamy do udziału w kolejnej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach! Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych trafią do polskich rodzin i ośrodków eduka …

Udział Zespołu Szkół w Kowalu w obchodach Święta Powiatu Włocławskiego

14 lipca 2022

W dniu 9 lipca 2022 r. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego, na którym nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół w Kowalu. Podczas imprezy nauczyciele oraz pracownicy reprezentujący szkołę promowali kierunki, …

Uroczyste zakończenie nauki na kierunku Technik administracji w Szkole Policealnej im. św. Jana Pawła II

29 czerwca 2022

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” W dniu 24 czerwca 2022 r. słuchacze Szkoły Policealnej im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kowalu na kierunku technik administracji otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a wśród ab …

Zakończenie nauki 2021/2022 – zaproszenie – słuchacze

20 czerwca 2022

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Kowalu serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie nauki w Szkole Policealnej im. św. Jana Pawła II, które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2022 roku o godzinie 15:00 w auli szkoły

Jarmark Kazimierzowski 2022

11 czerwca 2022

W dniu 04 czerwca 2022 r. Zespół Szkół w Kowalu uczestniczył w Jarmarku Kazimierzowskim, w trakcie którego najpierw historyczny korowód przeszedł ulicami miasta, a później odbyły się występy artystyczne, podczas których nasza uczennica Sandra Anecka za …

Bieg Belfrów – edycja 2

20 maja 2022

W naszej szkole nie tylko uczniowie ale również nauczyciele udowadniają, że warto pomagać. W ramach akcji charytatywnej – ogólnopolskiego Biegu Belfrów, który jest dedykowany dla pracowników placówek oświatowych, gdzie cały dochód przeznaczony jest na …

Matura 2022

6 maja 2022

Majówka jak co roku jest okresem gorączkowych powtórek materiału dla absolwentów naszych Liceów. W dniach 04.-18.05.2022 r. trwa egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego …

Prosimy o udostępnianie

2 maja 2022

Czy zrobiliście już wiosenne porządki w szafach? Mamy nadzieję, że jeszcze nie Zespół Szkół w Kowalu bierze udział w charytatywnym konkursie ekologicznym “Ecokonkurs” organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Dla szkół, które zbiorą najwięce …

Zakończenie nauki przez słuchaczy klasy III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

2 maja 2022

“Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło”. Gabriel Marguez  29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół im. św. Jana Pawła II  w Kowalu uroczyście  pożegnano kolejny rocznik słuchaczy klasy III Liceum Ogólnokształcącego dla D …

WAŻNE – Pomagamy Nikoli Domżał

25 kwietnia 2022

Społeczność Zespołu Szkół w Kowalu kolejny raz mobilizuje się, aby pomóc. Tym razem dołączyliśmy do ZPO w Lubieniu Kujawskim i pomagamy Nikoli Domżał. Zapraszamy również wszystkich łasuchów do zakupu Naszych wypieków w środę 27.04 od 9:00 do 15:00 lub …

Akcja Społeczno – Edukacyjna Żonkil 2022 #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile @polinmuseum

20 kwietnia 2022

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organiz …

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2022

16 kwietnia 2022

Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary, Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia. Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rodzinnego ciepła, radosnych s …

Spotkanie wielkanocne Szkoły dla dorosłych

14 kwietnia 2022

W dniu 10 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne dla słuchaczy, nauczycieli, pracowników Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej. Słuchacze wraz z paniami: Danutą Zbonikowską i Elżbietą Kopczyńską przygoto …

Chemia w praktyce – 2 LOD – 27.03.2022 r.

28 marca 2022

W dniu 27.03.2022 na zajęciach z chemii pod kierunkiem Błażeja Kurasa słuchacze klasy II LOD mogli wykorzystać zdobyta wiedzę z zakresu stężeń. Po części teoretycznej, gdzie wykonali niezbędne obliczenia każda z grup przygotowała roztwory o określonym …

Pomoc dla 3-letniego chłopca z Ukrainy

24 marca 2022

Zespół Szkół w Kowalu przyłącza się do akcji pomocowej dla ofiar wojny na Ukrainie. Zwracamy się z prośbą aby Państwo pomogli nam zebrać jak najwięcej darów dla 3-letniego dziecka z Ukrainy. Lista najbardziej potrzebnych darów: pieluch środki higienicz …

Międzynarodowy Dzień Pizzy 2022 w Zespole Szkół w Kowalu

23 marca 2022

Nie byłoby Święta Liczby pi bez pizzy, która obchodziła swoje święto 9 lutego. Słuchacze zostali  zapoznani  historią powstania pizzy.  Za twórców pizzy uznaje się kucharzy z Neapolu, ale tak naprawdę pierwsze danie tego typu było znane już w starożytn …

Dzień Liczby PI (π) 2022 – słuchacze

23 marca 2022

W sobotę 20 marca 2022 roku słuchacze Zespołu Szkół w Kowalu obchodzili Dzień Liczby”pi” Liczba “pi” to  bardzo  ciekawa i nieskończona liczba, której właściwości zadziwiały matematyków od stuleci. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z …

21 marca 2022 r. – Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca 2022

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny obchodzi się 21 marca. Data symbolizuje trisomnię …

ZS Kowal #NAPOMOCUKRAINIE

12 marca 2022

Poruszeni sytuacją na Ukrainie ruszamy ze zbiórką pomocy humanitarnej. Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi). Odzież i okrycie: Koce zwykłe i termiczne Śpiwory P …

Skip to content