Zespół Szkół w Kowalu

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2023

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w naszej szkole świętowaliśmy dzień kolorowej skarpetki. Uczniowie zakładając dwie różne skarpetki, okazali wsparcie oraz zrozumienie dla osób z tą genetyczną chorobą.

Obchody “St. Patrick’s Day” w Liceum i Technikum

19 marca 2023

W dniu 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejsz …

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

19 marca 2023

W dniu 16 marca 2023 roku w Naszej szkole o godzinie 9.00 odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Polska edycja konkursu prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym …

Wyjazd Uczniów na Targi Wojskowe do Mogilna

19 marca 2023

W dniach 17-18.03.2023r. odbyły się Ogólnopolskie Wojskowe Targi Służb i Pracy w m. Mogilno gdzie braliśmy udział w wydarzeniu Zespół Szkół w Kowalu LO Kowal Organizator Ministerstwo Obrony Narodowej WCR Włocławek WCR Mogilno WCR Bydgoszcz Klasy mundur …

Obchody Światowego Tygodnia Mózgu

19 marca 2023

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU! Mózg to nic innego jak 1,5 kg galaretki produkującej prąd elektryczny ukryty pod trzema błonami ochronnymi. Składa się głównie z wody (1.5 litra), białka (130 g), tłuszczu (95 g) i soli mineralnych. Wiedzieliście? Jak nie to już …

Udział naszych uczniów w konkursie wiedzy o Sejmie RP

19 marca 2023

16.03.2023r. w Zespole Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku odbył się konkurs wiedzy o Sejmie RP organizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, z inicjatywy posła na Sejm RP p. Joanny Borowiak. Wysłuchaliśmy p …

Etap szkolny VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy “Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej”

19 marca 2023

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Łukasz Barański, Piotr Jaskulski, Patrycja Dulska przeszli etap szkolny w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Unii w Krewie do Unii Lubelskiej”. W pierw …

Olimpiada “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2022/2023 – etap wojewódzki

14 marca 2023

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły brali udział w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2022/2023. Etap wojewódzki odbył się 7.03.2023r. w Toruniu, a naszą szkołę reprezentowały: Nikola Sarzyńsk …

Światowy Dzień Mózgu

14 marca 2023

Turniej koszykówki 3×3 dziewcząt z okazji Dnia Kobiet

14 marca 2023

W dniu 10 marca z okazji „Dnia Kobiet” odbył się turniej koszykówki 3×3 dziewcząt. 1 miejsce – Aleksandra Stocka, Alicja Kozłowska i Gabriela Barczak 2 miejsce – Agnieszka Górska, Julia Wiśniewska, Małgorzata Śmiałek 3 miejsce – Aleksandra Majewska, Ma …

XXI Olimpiada Wiedzy o Afryce

14 marca 2023

4 marca w Toruniu w Liceum im. T. Kościuszki odbył się okręgowy etap XXI Olimpiady Wiedzy o Afryce organizowanej przez uniwersytet Warszawski – wydział teologii. Naszą szkołę reprezentował Szymon Majewski uczeń klasy 1b

Dzień Kobiet w Liceum i Technikum

8 marca 2023

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Została ona przygotowana przez Pana Marcina Zbonikowskiego, oprawą muzyczną zajęła się Pani Barbara Zielińska-Tomicka. Dziewczęta przygotowały wspaniałe występy muzyczne, natomiast chłop …

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w Poznaniu

3 marca 2023

XXXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej 2 marca 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Naszą szkołę, jako zwycięzca eliminacji szkolnych reprezentowali Kamil Kosiński z klasy 2B technikum …

Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

3 marca 2023

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1. marca obchodzimy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest on „wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji ni …

PRIMUS INTER PARES W NASZEJ SZKOLE

28 lutego 2023

PRIMUS INTER PARES (łac. pierwszy wśród równych sobie) – określa się w ten sposób osobę, która posiada pewien autorytet wśród pozostałych członków grupy, do której należy, jednak nie wiąże się on z żadnymi specjalnymi przywilejami. Czasem określa się w …

Wyzwanie biblioteczne “Klasa w stylu Harry’ego Potera”

28 lutego 2023

WYZWANIE Biblioteczne na ,,Klasę w stylu Harry’ego Pottera”, czyli magiczną, przyjazną, ale z wątkami z którymi boryka się sam bohater 1 miejsce klasa 2A Liceum 2 miejsce klasa 2B Technikum 3 miejsce klasa 1A Liceum Gratuluję

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

28 lutego 2023

21 lutego obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole był to Tydzień z Językiem Ojczystym. Uczniowie mogli się zmierzyć z połamańcami językowymi, wykreślankami, zagadkami a także odbył się …

Zajęcia pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Kowalu

24 lutego 2023

W dniu 20 lutego 2023 r. dla uczniów Liceum oraz Technikum zostały przeprowadzone przez ratownika medycznego p. Mariusza Jachminczaka zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie poznali podstawowe czynności, których wykonanie może prz …

Obchody 550 urodzin Mikołaja Kopernika w LO i Technikum

21 lutego 2023

550 URODZINY MIKOŁAJA KOPERNIKA Mikołaj Kopernik to jedna z najbardziej fascynujących postaci okresu renesansu. Znany głównie jako twórca teorii heliocentrycznej, która dała początek współczesnym poglądom na budowę świata. Twierdzenie Kopernika, że to …

Skip to content