Zespół Szkół w Kowalu

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 – zaproszenie – uczniowie

20 czerwca 2022

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Kowalu serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się w dniu 24 czerwca 2022 roku o godzinie 09:00 w auli szkoły

Zakopane 2022 – dzień 4

17 czerwca 2022

DZIEŃ 4 Spakowani i gotowi na długą podróż wyruszyliśmy hotelu w stronę … no właśnie nie w stronę domu. Nie byliśmy jeszcze gotowi pożegnać się z górami. Wybraliśmy się ostatni raz na szlak, tym razem na Gubałówkę. Podejście nie było długie, ale po dot …

Zakopane 2022 – dzień 3

15 czerwca 2022

DZIEŃ 3 Ten dzień był niesamowity, czytajcie uważnie i próbujcie razem z nami przeżyć to jeszcze raz.  Rano pogoda nie była najlepsza, ale nasz przewodnik był na tyle doświadczony  w górskich wędrówkach, że był w stanie prawie co do minuty przewidzieć …

Wizyta do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 – Włocławek

15 czerwca 2022

W dniu dzisiejszym uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu udali się do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 we Włocławek. Wszyscy strażacy przyjęli nas z uśmiechem i życzliwością, oprowadzili nas po jednostce oraz szczegółowo odpowiadali na pytania zadawane …

Uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu na rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym we Włocławku

15 czerwca 2022

Młodzież uczestniczyła w rozprawie karnej prowadzonej przez sędziego SSR Pana Jarosława Konopka. Uczniowie uzmysłowili sobie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa prawo oraz jakie mogą być konsekwencje jego nieprzestrzegania. Po zakończonej …

Uczniowie z wizytą w Zakładzie Karnym we Włocławku

15 czerwca 2022

Po wizycie funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włocławku w Zespole Szkół w Kowalu nadszedł czas, aby to uczniowie odwiedzili zakład karny. W dniu 13 czerwca 2022 r. w ramach realizacji programu “Kształtowanie postaw obywatelskich, proobronnych i patriot …

Kolejny sukces literacki Gracjana

15 czerwca 2022

W poniedziałek , 13 czerwca br.  odbyło się  uroczyste podsumowanie XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach ,  w którym troje uczniów naszej szkoły …

Wykład dr. Alicji Drozd-Lipińskiej

15 czerwca 2022

W dniu 06 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół w Kowalu odbył się wykład dr Alicji Drozd-Lipińskiej na temat „Umieralność mieszkańców wsi kujawskiej w latach 1815-1914 na tle zmian społeczno-gospodarczych i przemian elementów klimatu na przykładzie parafii …

Zakopane 2022 – dzień 2

14 czerwca 2022

DZIEŃ 2 Jesteście ciekawi jak wyglądał nasz kolejny dzień ? Dla wielu osób, był ogromną próbą, pokonaliśmy swoje obawy i przesuwaliśmy granice swoich możliwości fizycznych. Po śniadaniu spotkaliśmy się z panią przewodnik, która opowiedziała nam kilka c …

Zakopane 2022 – dzień 1

14 czerwca 2022

Nasza przygoda zaczęła się bardzo wcześnie, o 5:00 wyruszyliśmy z Kowala. Pierwszym dłuższym przystaniem była Pustynia Błędowska, na punkcie widokowym zrobiliśmy sobie zdjęcia i wysłuchaliśmy kilku ciekawostek na jej temat. Pochodzenie tego unikatowego …

Dzień Sportu 2022

11 czerwca 2022

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Sportu pod patronatem Starostwa  Powiatu Włocławskiego. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w turnieju piłki nożnej oraz w innych konkurencjach sportowych. Na wszystkich uczestników turnieju czek …

Jarmark Kazimierzowski 2022

11 czerwca 2022

W dniu 04 czerwca 2022 r. Zespół Szkół w Kowalu uczestniczył w Jarmarku Kazimierzowskim, w trakcie którego najpierw historyczny korowód przeszedł ulicami miasta, a później odbyły się występy artystyczne, podczas których nasza uczennica Sandra Anecka za …

Ogólnopolska kampania „Przytul się do drzewa” #straznicylasow – 2022

9 czerwca 2022

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. Uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się …

I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej – 28 maja 2022 roku

6 czerwca 2022

28 maja 2022 roku odbył się I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Akademickich Kujawskiej Szkoły Wyższej im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku z okazji 10-lecia powstania szkoły. Rada artystyczna festiwalu mi …

Wojskowy obóz szkoleniowy 2022

28 maja 2022

W dniach 24.05.2022 r-25.05.2022 r. uczniowie klas  mundurowych brali udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kowalu, a prowadzonym przez przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek im Generała broni Władysława Anders …

Z wizytą u komornika i na zajęciach pierwszej pomocy

26 maja 2022

W dniu 20 maja 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu wybrali się do komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lipnie – Pana Roberta Damskiego oraz na certyfikowane zajęcia z pierwszej pomocy zorganizowane przez Przedsiębiorstwo – Handlowo – Usług …

Bieg Belfrów – edycja 2

20 maja 2022

W naszej szkole nie tylko uczniowie ale również nauczyciele udowadniają, że warto pomagać. W ramach akcji charytatywnej – ogólnopolskiego Biegu Belfrów, który jest dedykowany dla pracowników placówek oświatowych, gdzie cały dochód przeznaczony jest na …

Zajęcia dla uczniów „POLSKI ŁAD – zmiany w przepisach”

16 maja 2022

W dniu 12 maja 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez Pana Witolda Zimę dot. polskiego ładu i zmian z tym związanych. Wykłady zostały zorganizowane w ramach zaję …

Obchodzimy Tydzień Bibliotek

15 maja 2022

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie …

Wizyta funkcjonariuszy Zakładu Karnego we Włocławku

13 maja 2022

Uczniowie Zespołu Szkół w Kowalu uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Zakładu Karnego  we Włocławku. Podczas spotkania przedstawiono możliwości podjęcia pracy w zakładach karnych i aresztach śledczych oraz wskazano na jakie obecnie stanowiska …

Skip to content