Zespół Szkół w Kowalu

Akcja „Rodacy Bohaterom” – Wesprzyj Bohaterów w Polsce i na Kresach”

W dniach 18.10.2021 r. – 03.12.2021 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej polegającej na zbiórce produktów żywnościowych dla Kombatantów na Kresach zorganizowanej przez „Stowarzyszenie Odra – Niemen”. Akcja miała na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu. Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji, postanowiło wyjść temu naprzeciw.

Dzięki tym działaniom w tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia pracownicy, uczniowie i słuchacze naszej szkoły podarowali produkty żywnościowe takie jak, olej, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, konserwy mięsne i rybne, warzywa i owoce w puszce, herbatę i kawę, kakao, słodycze oraz kartki świąteczne z życzeniami od społeczności Zespołu Szkół w Kowalu.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Odra-Niemen za stworzenie możliwości wsparcia naszych rodaków na Kresach oraz wszystkim darczyńcom z naszej szkoły o przekazanie darów na tak szczytny cel.

Skip to content