Zespół Szkół w Kowalu

W dniu 30 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II.
W pierwszej części uroczystości odbyła się część artystyczna, w której wystąpili słuchacze z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej – panie: Aleksandra Białkowska, Anna Ziółkowska i pan Rafał Kotarski. Słowem i piosenką – w wykonaniu pana Mateusz Jarmusza – podziękowali oni nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Miłym gestem ze strony słuchaczy było wręczenie pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi „zdrowego” upominku. Był to słoiczek miodu i herbatka – z napisem „Dla najlepszego nauczyciela” Następnie słuchacze przybliżyli zebranym postać patrona Zespołu Szkół – św. Jana Pawła II. Myśli i idee św. Jana Pawła II są wiecznie żywe. Do chwili refleksji skłoniła nas „Barka”
wspaniale
zaśpiewana przez słuchaczkę – Angelikę Bartkowską. Jesteśmy dumni, że ten wielki Polak jest patronem naszej szkoły. A to zobowiązuje…! W części oficjalnej uroczystości – wzruszona występem słuchaczy – pani dyrektor Sylwia Jasińska złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi. Dopełnieniem uroczystości było spotkanie się zebranych przy szwedzkim stole – rozmowy i degustacja ciast upieczonych przez słuchaczy.

Skip to content